X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
1389/11/26
توسط: احسان

محسن رضایی: سران فتنه فقط تا امشب فرصت دارند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به نظرم سران فتنه اگر تا امشب نگویند که با آمریکا و اغتشاشگران نیستیم، ملت ایران حق دارد آنان را زندانی و برخورد قاطع و جدی کند.

به گزارش شبکه ایران، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌و‌گو با واحد مرکزی خبر افزود: خواص، نیروهای انقلاب و دوستانی که عنوان می‌کنند ما جزو نظام جمهوری اسلامی هستیم امروز باید با قدرت به صحنه بیایند.

وی گفت: درست است که حادثه دیروز کوچک بود اما می‌تواند موجب برکت و تقویت نظام و رهبری شود.

تلاش آمریکا در شبیه سازی محیط اجتماعی و سیاسی ایران با مصر

رضایی با بیان اینکه حوادث دیروز در برخی نقاط تهران از نظر حجم اغتشاشگران خیلی مهم نبود، گفت: آنچه مهم است اینست که آمریکا کار شتابزده‌ای انجام داد و قصد داشت با شبیه سازی محیط اجتماعی و سیاسی ایران با مصر نشان دهد که محیط ایران نیز مانند مصر است و همانگونه که مردم مصر علیه دیکتاتور این کشور قیام کردند مردم کشورمان نیز مشابه آنان هستند.

وی با بیان اینکه چند اشکال اساسی به این مسئله وارد است، افزود: نخستین اشکال اینست که دو سه روز قبل مردم ایران با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن وفاداری خود را به امام راحل و جمهوری اسلامی نشان دادند.

رضایی، دومین اشتباه آمریکایی‌ها را برخورد منافقانه کلینتون دانست و افزود: وزیر خارجه آمریکا نه فقط الان بلکه در گذشته نیز به حوادث انگلیس و فرانسه اشاره‌ای نکرد.

وی گفت: مردم انگلیس علیه دولت تظاهرات کردند و تعداد زیادی از دانشجویان را دستگیر کردند و تعدادی نیز کشته شدند اما آمریکایی‌ها از نقض حقوق بشر صحبت نکردند.

کلینتون غلط کرده است

رضایی افزود: در فرانسه نیز در چهار پنج سال گذشته صد‌ها هزار نفر از مردم این کشور تظاهرات کردند و در یکی از این حوادث که دو هفته به طول انجامید مردم ده هزار خودرو را به آتش کشیدند.

وی اضافه کرد: هیچگاه خانم کلینتون و سران آمریکا نگفتند که در این کشور نقض حقوق بشر شده است اما چند نفر اغتشاشگر که در خیابان‌های تهران به صحنه آمدند، آنان طرفدار حقوق بشر شدند.

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به نمایندگی از نیروهای انقلاب می‌گویم که خانم کلینتون غلط کرده که این حرف را زده و در مسائل داخلی ایران دخالت کرده است و این تلاش مذبوحانه آمریکا به هیچ جا نمی‌رسد.

حادثه دیروز من را به یاد تظاهرات ۲۵ خرداد سال ۶۰ جبهه ملی انداخت

رضایی افزود: حادثه دیروز من را به یاد تظاهرات ۲۵ خرداد سال ۶۰ جبهه ملی علیه حکم قصاص و سخن امام خمینی (ره) انداخت که فرمودند: «اگر جبهه ملی تا امشب نگویند اشتباه کردیم، مرتدند و نظام می‌داند با آنان چکار کند».

ملت ایران حق دارد سران فتنه را زندانی و با آنها برخورد قاطع و جدی کند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به نظرم سران فتنه اگر تا امشب نگویند که با آمریکا و اغتشاشگران نیستیم، ملت ایران حق دارد آنان را زندانی و برخورد قاطع و جدی کند.

موسوی و کروبی، عمله‌ای بیش نیستند

وی اضافه کرد: من تعجب می‌کنم که چرا موسوی و کروبی نمی‌فهمند که در این حوادث، عمله‌ای بیش نیستند و مورد سوءاستفاده آمریکا و همه بدخواهان قرار گرفته‌اند و جالب اینکه آمریکا از این عمله‌ها هم عبور کرده است. قطع‏نامه‌ها و گفتارهای مسئولان آمریکایی نشان می‌دهد که این آدم‌ها فقط مستمسک بوده‌اند و جریان فتنه جایی دیگر طراحی و رهبری می‌شد.

با کسی شوخی نداریم

رضایی با بیان اینکه در ایران با کسی شوخی نداریم، افزود: قانون و عدالت محور اساسی حرکت ماست و از ابتدای انقلاب تاکنون مردم هم مشارکت و هم اعتراضات قانونی داشته‌اند.

کلینتون باید بداند که در ایران دمکراسی وجود دارد

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به وزیر خارجه آمریکا افزود: کلینتون باید بداند که در ایران دمکراسی وجود دارد و جز چاقوکشان و بمب گذاران همگی در انتخابات شرکت کرده‌اند.

هیچ کس شبیه‌سازی سران آمریکا از حادثه ایران نسبت به مصر را قبول نمی‌کند

رضایی با بیان اینکه مگر بنی صدر، گروه‌های دوم خرداد، مجلس ششم و دولت اصلاحات که روی کار آمدند جزو اصولگرا‌ها بودند؟، گفت: دمکراسی در ایران جدی است و تاکنون ۳۰ انتخابات در این کشور برگزار شده است و هیچ کس این شبیه سازی سران آمریکا از حادثه ایران نسبت به مصر را قبول نمی‌کند.

قیام اسلامی مردم مصر ضربه‌ای اساسی به آمریکا زده است

وی افزود: برژینسکی چند روز قبل اعلام کرد دست پاچگی اوباما درحادثه مصر بیشتر از دست پاچگی کار‌تر درمقابل انقلاب اسلامی است و معنای این واقعیت این است که قیام اسلامی مردم مصر ضربه‌ای اساسی به آمریکا زده است.