1390/03/04
توسط: احسان

هیچ قدرتی نمی‌تواند راه انقلاب را سد کند

در سالروز فرخنده میلاد باسعادت بانوی برگزیده دو عالم، دخت پیامبر خاتم، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و همچنین فرزند برومندشان امام خمینی(ره)، مراسم مولودی خوانی و ذکر فضائل و مناقب آن بانوی عفاف و نجابت در حضور حضرت آیت‎الله خامنه‎ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این مراسم که با حضور جمعی از شاعران و ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام در حسینیه امام خمینی بر پا شد، با تبریک میلاد باسعادت بانوی دو عالم حضرت زهراء علیها السّلام، آن حضرت را "عنصر ملکوتی، الهی و بی‏نظیر در عرصه وجود از لحاظ نورانیت " بعد از پیامبر گرامی اسلام صلّی الله علیه و آله و سلّم و امیرالمومنین علی علیه السّلام دانستند و افزودند: ذکر مکرر نام مبارک حضرت زهرا علیها السّلام و بقیة الله الاعظم عجّل الله تعالی فرجه الشریف بیش از سایر معارف اسلامی در تمام دوران انقلاب اسلامی "پدیده‎ای الهی و یک امر روئیده از دلها، عواطف و ایمانها " است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی تقارن این میلاد را با ولادت امام خمینی(ره)، پدیده‎ای بسیار شیرین خواندند و اظهار داشتند: امام خمینی(ره) حقیقتاً نمونه و مسطوره‎ای از همان حقیقت درخشنده همراه با ایمان، اخلاص، عبادت، غیرت و ایستادگی در راه خدا بودند.
ایشان ذکر نام حضرت زهرا علیها السّلام را به مناسبتهای مختلف در طول این انقلاب، نشانه توجه ویژه آن بزرگوار به کشور دانستند و خاطرنشان کردند: این توجه، بسیار باارزش و امیدبخش است و دلها و گامها را برای دست یافتن به اهداف نهایی مطمئن، استوار و خاطرجمع می کند.
حضرت آیت الله خامنه‎ای با اشاره به راه دشوار همراه با مزاحمتها، معارضه‏ها و برخوردهای گوناگون در طول ۳۲ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی افزودند: ادامه خط مستقیم و زاویه پیدا نکردن این خط و حفظ شعارها و اهداف انقلاب به برکت بیان روشن و رسای امام بزرگوار، از مهم‏ترین خصوصیات انقلاب اسلامی ایران است.
ایشان تصریح کردند: با "حرکت امیدوارانه و برداشتن قدمهای محکم " هیچ قدرتی در دنیا نمی‏تواند راه این انقلاب را سد کند.
رهبر معظم انقلاب، ایستادگی، ثبات، تداوم، پایبندی به ارزشها و اصول انقلاب اسلامی ایران را موجب رویاندن شکوفه‏های امید در دل ملتهای مسلمان و ناظران جهانی ارزیابی کردند و افزودند: خصوصیت این انقلاب عظیم انسانی این بود که بفضل الهی آن بهار تا امروز خزان نداشته است.
حضرت آیت‏الله خامنه‎ای تأکید کردند: اگر ملت ایران در مقابل تهدیدات استکبار جهانی عقب نشینی می‎کرد و از شعارهایش دست می‎کشید، این گلهای امید در دل ملتها پژمرده می‎شد.
ایشان افزودند: به‎برکت نام مبارک حضرت زهرا علیها السّلام و بقیة الله الاعظم عجّل الله تعالی فرجه الشریف و توجهات ائمه اطهار علیهم السّلام و با ایستادگی ملت ایران، این نهالهای امید بارور شدند، بنابراین این توجه، توسل و از خدا دانستن و به خود غَرّه نشدن را باید در خودمان نگه داریم.
رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان انتخاب " شعر، آهنگ و صوت خوب " را در حرفه زیبا، ظریف و مؤثر مداحی ضروری دانستند و خاطرنشان کردند: آنچه خوانده می شود باید به درستی انتخاب و جهات صوری و معنوی آن لحاظ شده باشد.
ایشان با اشاره به اینکه آهنگهای بد و لهوی نباید وارد حرفه مداحی شود، افزودند: انتخاب و ابتکار شکلهای جدید در قرائت و آهنگ سازیها عیبی ندارد.
رهبر انقلاب با تأکید بر انتخاب مضمون مناسب در ذکر مناقب ائمه اطهار علیهم السّلام خاطرنشان کردند: ذکر مناقب متقن، معتبر و مستند، دلها را شاد می‏کند و شوق را برمی‏انگیزاند.
حضرت آیت‎الله خامنه‎ای با اشاره به نیاز جامعه به نصایح ائمه و استفاده از گفتار و رفتار آن بزرگواران برای رشد اخلاق، افزودند: باید با گسترش خُلقیات خوب، روحیه همدلی، برادری، صفا و اخوت را در جامعه اعتلا بخشید و با ترویج خیرخواهی، تعاون، صبر، احسان، ایثار و گذشت، از تنگ‎نظری، ناامیدی، بدخواهی و بُخل پرهیز کرد.
ایشان پیشرفت جامعه مداحان را خوب توصیف و بر مسئله بصیرت بخشی در مداحی تأکید کردند اما در عین حال تعرض به دیگران را مذموم خواندند و افزودند: بر اثر بصیرت بود که ملت ایران توانسته است بایستد و استقلال، ایستادگی، معرفت و ایمان خود را حفظ کند.
حضرت آیت‎الله خامنه‎ای مطالعه و انس با قرآن و احادیث را برای جامعه مداحان ضروری دانستند و خطاب به آنان تصریح کردند: آیات و احادیثی که در آن نصیحت است آن را یادداشت و قرائت کنید.
ایشان با اشاره به اینکه توجه به دعا، توسل، ذکر، خشوع، نماز نافله و حفظ و تقویت آن باعث حل تدریجی کارهای دشوار در زندگی می شود، افزودند: این رشته ارتباط با مقام احدیت که متصل با اهل بیت علیهم السّلام است دل و ذهن را صفا می‏دهد.
در ابتدای این دیدار تعدادی از شاعران و مداحان اهل بیت علیهم السّلام به ذکر فضایل و مناقب حضرت زهرا علیها السّلام پرداختند