1390/02/27
توسط: احسان

اظهارات خاتمی درباره جریان انحرافی و طرح درخواستی جالب

به گزارش جهان نیوز، سید محمد خاتمی در جمع عده ای که "رزمندگان دوران دفاع مقدس و ایثارگران" خوانده شده اند، با توصیف کردن آشوب های سال ۸۸ به عنوان مسئله داخلی، مدعی شد: "اگر از آغاز یک هیأت بی طرف رسیدگی به اعتراض و دغدغه بخش مهمی از جامعه را به عهده می گرفت بدون تردید مشکل حل می شد و اصلا شاهد بحران نبودیم." 
وی به صورت تلویحی رفتاری را اکنون با جریان انحرافی در دولت صورت می گیرد مشابه رفتاری دانست که با جریان فتنه انجام شد: "امروز دیگر فقط بحث اصلاح طلبان نیست و حتی می گویند مسائل انحرافی در جاهای دیگری است." 
محمد خاتمی در ادامه ادعا کرد: به هر حال اصلاح طلبان که به نظام و جمهوری اسلامی پای بندند و در متن نظام جمهوری اسلامی حرمت و کرامت انسان ایرانی را می طلبند. ما به اسلام و جمهوری اسلامی اعتقاد داریم. قانون اساسی را چارچوب عملی می دانیم. 
رئیس بنیاد باران البته درباره بی توجهی خود و افراطیون جریان اصلاحات به رای مردم، قانون اساسی و نیز همسویی با غربی ها در فعالیت علیه جمهوری اسلامی در سال ۸۸ توضیحی نداد. 
خاتمی در ادامه سخنانش درباره تغییر قانون اساسی حرف زد و گفت که قانون اساسی وحی منزل نیست و "می شود در قانون اساسی تجدید نظر کرد." 
وی که متهم است برای بازگشت بی شرط به عرصه سیاسی کشور تلاش می کند، بدون اشاره به هزینه های زیادی که در نتیجه اغتشاشات پس از انتخابات به مردم و نظام تحمیل شد آنان را به دو دسته مقابل هم تقسیم کرد و با طرح درخواست جالبی گفت: اگر ظلمی شده است که شده است همه بیاییم عفو کنیم و به آینده نگاه کنیم و اگر به نظام و رهبری ظلم شده است به نفع آینده از آن چشم پوشی شود و ملت هم از ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می گذرد و آن وقت همه به آینده بهتر رو خواهیم آورد!!!
محمد خاتمی همچنین از کسانی که "عقلا" نامید، خواست ساز و کاری بدون حرف و حدیث برای انتخابات در نظر بگیرند.
برخی رسانه های ضد انقلاب این جمله خاتمی را با هدف تلاش وی برای حضور در انتخابات توصیف کرده اند. به عنوان نمونه خودنویس در این باره نوشت، به نظر می‌رسد سخنان خاتمی نشان از فعال شدن برای شرکت در انتخابات آتی مجلس باشد. 
گفتنی است، حامیان انقلاب اسلامی سید محمد خاتمی را همچنان یکی از متهمان اصلی فتنه ۸۸ می دانند و شرط بازگشت وی به نظام را اعلام برائت رسمی از جریان آشوب اعلام کرده اند.