X
تبلیغات
زولا
1390/01/17
توسط: احسان

هشدار آیت الله صافی گلپایگانی به پادشاه عربستان

آیت الله صافی گلپایگانی خطاب به پادشاه عربستان هشدار داد: ما از شما می خواهیم که برای اعاده اعتبار خود و برای دفاع از انسانیت، هرچه زودتر خاک بحرین را ترک و از ملت مسلمان بحرین و تمام مسلمانان جهان معذرت خواهی کنید.
آیت الله صافی گلپایگانی در واکنش به کشتار مردم منطقه توسط حاکمان مستبد پیامی خطاب به ملک عبدالله پادشاه عربستان ارسال کرد که متن کامل آن به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
الدین النصیحه
آقای عبدالله بن عبدالعزیز
السلام علیکم و رحمه الله
بر حسب سفارش خودتان که شما را به عنوان ملک نخوانند، شما را در این پیام نصیحت آمیز مخاطب قرار می دهم:
برادر! شما اگر چه در شمار شش میلیارد بشر، یکی از این شمار بیشتر نیستید و مثل همه، یک فرد حساب می شوید و احترام خاصی به عنوان یک نفر از اولیا یا علما یا مخترع و خادم به بشر ندارید و همان طورکه خود گفته اید، فقط آقای عبدالله هستید چنان که دیگران هم عبدالله هستند- البته خودشناسی به عبداللهیت افتخار است- اما آنچه به شما اعتبار و شما را مورد احترام قرار داده و چشم شش میلیارد مردم را به شما و رفتار و اعمال و سیاست ها و تصمیمات شما دوخته است و به جناب عالی موقعیت خاص بخشیده است، مدیریت سرزمین وحی و حرمین شریفین است که خود را عهده دار آن می دانید.
مدینه منوره و مکه معظمه «اول بیت وضع للناس»، مقام ابراهیم، اماکن و مقامات و مواریث فرهنگی همه پشتوانه های اصیل تاریخی می باشند. می خواهم من هم مثل یک میلیارد و نیم مسلمان به شما بگویم که مسئولیت های شخص شما در ارتباط با این عنوان با عظمت، عظیم و بسیار عظیم است. یک میلیارد و نیم جمعیت جهان از شما می خواهند همان طور که کعبه معظمه برای مردم است شما هم برای همه مردم جهان و برای همه مسلمانان باشید. همه به سوی کعبه نماز می خوانند و به سوی مسجدالحرام سجده، عبادت و نماز به جا می آورند.
آنجا تاریخ همه، عزت همه، دین همه و شخصیت همه می باشد. آنجا یک کشور عربی نیست، کشور همه است؛ بلکه کشور اسلام است. همه طوائف مسلمین آنجا را اشرف بقاع می دانند و از این جهت هم، همه مسلمانان آنجا را از خود می دانند. حکومت آنجا یکی از حکومت های عربی یا شورای خلیج فارس نیست. هم طراز قطر و امارات و بزرگتر و بزرگتر از آنها نیست؛ منطقه نفوذ بیگانه و آمریکا نیست؛ حرمین شریفین است؛ در شورای همکاری خلیج فارس ادغام نمی شود بلکه باید به کل عالم اسلام نگاه کند.
برای مسلمان آگاه و بیدار، رنج آور است که در حرمین، سیاست های مذهبی خاص برقرار باشد و با عالم وسیع اسلام با آن سیاست های کوته نظرانه و متحجرانه برخورد کنند و جای تأسف که ببیند در اوضاع سیاسی کشورهای اسلامی، سیاست های حکام حرمین، غرب گونه و آمریکا پسند باشد.
جای تأسف است که ببیند مسلمانانی که در برابر سلطه آمریکا و دفع وابستگان به آنها قیام می کنند، مغضوب حکام حرمین می شوند و افرادی مثل علی عبدالله صالح بیش از سی سال بدون هیچ مشروعیتی بر یمن حکومت داشته باشند و با اینکه وابستگی او به آمریکا معلوم است، مورد پشتیبانی شما باشد تا این همه مردم را در آنجا به خاک و خون بکشد و نهضت همگانی آنها را که بازگشت به اسلام و استقلال اسلامی است، درهم بکوبد.
برای همه مسلمانان سؤال برانگیز است که حکام حرمین که باید به همه، به یک نظر نگاه کنند ولی در بحرین از استعباد و دیکتاتوری و فسق و فجور و خدمتگزاری آل خلیفه به اجانب حمایت کند و به آنجا نیروی نظامی بفرستند تا مسلمانان را که تظاهرات سالم دارند و استقلال خواه و اسلام طلب هستند، از صغیر و کبیر و زن و مرد، قتل عام نماید. هیچ مسلمانی از حاکمان حرمین این انتظار را ندارد.
مثل این که آقای عبدالله فراموش کرده که از کجا نیرو می فرستد و ظالم را در برابر مظلوم یاری می دهد!
ما از شما می خواهیم مقام و منزلت حرمین شریفین را حفظ کنید و این مقام را بهای این برنامه های زشت و در گروی آن نگذارید و موضع خود را حفظ کنید.
ما از شما می خواهیم به مسلمانان جهان توضیح دهید که آل خلیفه بر چه اساسی مشروعیت دارند و شما بر چه اساس و مشروعیتی نیرو می فرستید تا امر به معروف و نهی از منکر مسلمانان را سرکوب نمایند؟!
ما از شما می خواهیم که برای اعاده اعتبار خود و برای دفاع از انسانیت، هرچه زودتر خاک بحرین را ترک نموده و از ملت مسلمان بحرین و تمام مسلمانان جهان معذرت خواهی کنید و سرنوشت آنان را به دست خودشان بسپارید و الا بدانید که «ان ربک لبالمرصاد» دیر یا زود قهر خداوندی ظالمان را نابود خواهد کرد که خداوند قادر متعال می فرماید: «و من قتل مظلوماً فقد جعلنا لولیه سلطاناً».