X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
1389/12/14
توسط: احسان

هیلاری کلینتون: یاران ما زندانند!

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا به علت اصلی نگرانی دولت متبوع خویش از اقدام جمهوری اسلامی ایران در قطع تماس های خارجی موسوی و کروبی اعتراف کرد.
به گزارش خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، هیلاری کلینتون که در مجلس سنای آمریکا حاضر شده و به پرسش نمایندگان سنا درباره نقش ایران در تحولات و انقلاب های منطقه پاسخ می داد، گفت: از جمهوری اسلامی ایران به طور جدی خواسته ایم از تحریک مردم خاورمیانه علیه دولت های حاکم بر کشورهای منطقه دست بردارد! وزیر خارجه آمریکا که بارها بر حمایت همه جانبه آمریکا از سران ضدانقلابی فتنه با ذکر نام یاد کرده بود، ضمن اعلام حمایت مجدد دولت متبوع خود از موسوی و کروبی و خاتمی، حصر خانگی- بخوانید قطع تماس سران فتنه با بیگانگان- را محکوم کرده و گفت: «وقتی مسئولان ایران از حرکت مردم در مصر و تونس و اردن و یمن حمایت می کنند باید به مخالفان نیز اجازه دهند تا نظر خود را در این باره اعلام دارند.»
گفتنی است قبل از 25 بهمن، نتانیاهو طی سخنانی در پارلمان رژیم اشغالگر قدس به صهیونیست ها اطمینان داده بود که اگر جمهوری اسلامی به تقاضای موسوی و کروبی برای راهپیمایی در روز 14 فوریه- 25 بهمن- پاسخ مثبت بدهد، این راهپیمایی در حمایت از مردم مصر و تونس نخواهد بود! بلکه آنها به رژیم جمهوری اسلامی اعتراض خواهند کرد و حمایت این رژیم از آشوب های منطقه - انقلاب اسلامی- را محکوم می کنند! و همان روز «جو بایدن» معاون اوباما نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهارات مشابهی داشت.
سخنان دیروز هیلاری کلینتون که ضمن ابراز نگرانی از انقلاب های اسلامی منطقه، خواستار آزادی تماس موسوی و کروبی با بیرون- بخوانید سرویس های اطلاعاتی آمریکا و متحدانش- شده بود، به وضوح نشان می دهد که قطع تماس موسوی و کروبی با بیگانگان ضربه سختی به پروژه های در دست اقدام آنان زده است.

حالا که اتهام زنی فایده ندارد، خواهش می کنیم کمک کنید!

دولت آمریکا ادعاهای خود درباره حضور یک مامور اف بی آی در ایران را که در سال های گذشته بارها تکرار شده پس گرفت و در موضعی جدید گفت اطلاعاتی دارد که نشان می دهد این مامور «جایی در آسیای جنوب غربی» حضور دارد.
هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا که این روزها در اثر مواجهه با شوک تحولات ضد آمریکایی پی در پی در منطقه سخت به پریشان گویی افتاده، روز پنجشنبه گفت: «آمریکا اخیرا نشانه هایی را مشاهده کرده است که حاکی است یک مامور سابق پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) که در سال 2007 ناپدید شد در جایی در جنوب غرب آسیا نگهداری می شود.»
این مامور آمریکایی که رابرت لوینسون نام دارد و ظاهرا در اف بی آی مشغول کار بوده از سال 2007 دیده نشده است. به نظر می رسد، دولت آمریکا که در این مدت بارها سعی کرده ایران را متهم به ربودن وی کند به دلیل آنچه منابع آمریکایی «فقدان شدید مدارک و اسناد» می نامند، تصمیم گرفته موضع خود را تعدیل کند و بیش از این ناتوانی خود در تعیین سرنوشت اتباعش را به گردن این و آن نیندازد. به همین دلیل کلینتون در این بیانیه مکتوب که روز پنج شنبه قرائت شد به جای متهم کردن ایران، به «درخواست کمک انسان دوستانه» از آن برای روشن شدن وضعیت این تبعه آمریکایی بسنده کرده است.
این در حالی است که برخی منابع غربی تاکید دارند این بیانیه کلینتون چیزی جز سر کار گذاشتن خانواده لوینسون نیست چرا که عبارت «جایی در آسیای جنوب غربی» اساسا معنای جغرافیایی روشنی ندارد. خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی از واشنگتن در این باره به قلم ارشاد محمد می نویسد: بیانیه کلینتون به هیچ جزئیات با ارزشی اشاره نمی کند و دقیقا نمی گوید منظورش از جایی در جنوب غربی آسیا کجاست. به نظر نمی رسد که این عبارت یک تعریف جغرافیایی مشخص باشد. جنوب غرب آسیا گستره وسیعی از کشورها از ترکیه تا افغانستان و ایران را شامل می شود.